Fiyatlandırma : Web sitemizde şuan gördüğünüz fiyatlar Son Kullanıcı fiyatlarımızdır. Bayilere Özel İskonto Uygulanmaktadır. Son kullanıcıya satış kapatılmıştır xmlbayi.com.tr sitemizde sadece bayilere hizmet verilmektedir.

Online Alışveriş

ONLİNE ALIŞVERİŞ NEDİR?


Online Alışveriş kavramı günümüzde hiç olmadığı kadar değişim göstermeye başladı. İnsanların geçmiş dönemlerde yaptıkları alışverişler, günümüzün gelişen teknolojisi ile beraber çok daha farklı bir şekilde online alışveriş olarak yapılmaya başlandı. Online Alışveriş konusunda öyle ki pek çok kişi artık akla gelen gelmeyen pek çok şeyi internet üzerinden satın alıyorlar. Böyle olunca da online alışveriş kavramı artık insanların hayatlarında ciddi anlamda yer etmeye başladı. İnsanların bu konudaki isteklerinin her geçen gün artış göstermesi ile beraber artık online alışveriş konusunda oldukça ciddi değişimler kendini göstermeye başladı. Bu konuda meydana gelen yeniliklerden sonra artık insanlar yapacakları en ufak bir araştırma ile online alışveriş yapma imkanına sahip oluyorlar. Fakat böylesine fazla tercih edilmesine rağmen hâlâ pek çok kişi internetten online şekilde nasıl alışveriş yapabileceğini bilemiyorlar. Bunun sonucunda da aslında pek çok farklı avantaja sahip olabilecekken alışverişlerini klasik yollar ile yapıyorlar. En basit tanımı ile online alışveriş, insanların internetten üzerinden farklı ödeme yöntemleri ile yaptıkları alışveriş çeşididir. Fakat birçok konuda olduğu gibi bu konuda da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Yapılacak olan dikkatli araştırmalardan sonra internet üzerinden alışveriş hiç olmadığı kadar kolay ve sorunsuz olacaktır.
 

ONLİNE ALIŞVERİŞTE NELERE DİKKAT ETMELİ?


İnsanların büyük bir kısmının online alışveriş konusunda yaşadıkları en büyük sıkıntı güvenlik. Şimdilerde bu konuda alıcıların karşısına farklı seçenekler çıkıyor olsa da bunların her biri ne yazık ki istekleri tam anlamıyla karşılama konusunda yetersiz olacaktır. Online güvenli alışveriş yapılması adına öncelikli olarak doğru sitenin bulunması gerekmektedir. Artık akla gelen gelmeyen pek çok ürünün satıldığı siteler mevcut. Fakat bu sitelerin hepsi ne yazık ki güvenilir değil. Birçok kişi ne yazık ki insanların bu konudaki isteklerini yerine getirmek yerine onların paralarını almalarına rağmen asla vaat ettikleri ürünleri göndermiyorlar. Bunlarla beraber ödeme konusundaki yetersizliklerinden ötürü kart ve hesap bilgileri kötü niyetli kişilerin eline geçebiliyor.
Eskiden bu konuda yaşanmış olan olumsuzluklardan ötürü internette güvenli alışveriş yapma ile alakalı insanların akıllarında ciddi soru işaretleri oluşabiliyordu. Oysaki artık birçok kişi bu konuda ciddi anlamda bilinçli bir hale gelmeye başladı. Yapacakları en ufak bir alışveriş için öncelikli olarak araştırma yapıyorlar, daha sonrasında da onların isteklerini en iyi şekilde yerine getirecek olan online alışveriş sitesini tercih ediyorlar. Peki, daha öncesinde böylesine bir deneyim yaşamamış olan kişiler ne yapacaklar? Onların dikkat etmeleri gereken en büyük ayrıntı ise daha öncesinde bu site üzerinden alışveriş yapmış olan kişilerin yaşadıkları deneyimleri. İnsanların büyük bir kısmı artık online alışveriş yaptıktan sonra yaşadıkları deneyimleri pek çok alanda paylaşıyorlar. Dolayısıyla insanlar bu yorumları okuduktan sonra hangi siteler üzerinden alışveriş yapacaklarına da net olarak karar vermiş oluyorlar.
Türkiye’de online alışveriş konusunda isim yapmış olan birkaç büyük alışveriş sitesi bulunmakta. Bunun yanı sıra birbirinden farklı markalar da klasik tarzda yapılan satışlarının yanı sıra çok daha fazla kişiye ulaşmak adına online alışveriş için site kuruyorlar. İnternette online güvenli alışveriş yapmak isteyenlerin artık karşılarında birçok farklı seçenek bulunduğu için birçoğunun aklında soru işareti kalabiliyor. Bu durumun engellenmesi adına internet sitesi ile iletişime geçilmesi yeterli olacaktır. Müşteri ilişkileri konusunda gerekli olan detaylara dikkat edecek olan site sahipleri sayesinde artık seçim yapmak daha öncesinde olmadığı kadar kolay olacaktır.
 

İNTERNETTEN ONLİNE ALIŞVERİŞTE ÖDEME YÖNTEMLERİ NELERDİR?


Yapılacak olan internette güvenli online alışveriş ile alakalı birçok kişinin en fazla sıkıntı yaşadığı konulardan diğer bir tanesi ise ödeme yöntemleri. Normalde online alışveriş söz konusu olduğu zaman insanların akıllarına gelen şeylerin başında kredi kartları geliyor. İnsanların büyük bir kısmının günlük hayatta sıklıkla kullandığı kredi kartları, aynı şekilde online alışveriş konusunda da en fazla kullandıkları ödeme yöntemleri içerisinde kendine yer bulmakta. Bunların yanı sıra herhangi bir bankada hesabı olan insanlar da hesaplarına tanımlanmış olan banka kartlarını kullanarak alışverişlerini tamamlayabiliyorlar. Fakat birçok kişi bu iki ödeme yöntemini kullanma konusunda ciddi anlamda sorunlar yaşayabiliyor ya da çevresinde duydukları olumsuzluklardan ötürü kart ile ödeme yapmak istemiyorlar.
Kredi kartı bilgilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engellemek adına ise alışverişin online güvenlisi seçilmelidir. Yüksek güvenliğe sahip olan sitelerde, ödeme esnasında arama çubuğunda yeşil bir güvenlik ibaresi bulunmaktadır. Bu sayede kredi ya da banka kartı ile alakalı bilgiler hiçbir şekilde kaydedilmeyecektir. Ancak buna rağmen kart ile ödeme yapmak istemeyenler; diğer bir ödeme yöntemi olan havale/EFT’yi seçebilirler. İnsanlar bu ödeme yöntemini tercih etmek isteyenler ise yapacakları ödeme öncesinde mutlaka gerekli olan detaylara dikkat etmelidir. Genel olarak havale/EFT sistemini tercih edenlerin ödeme işlemi esnasında açıklama kısmına mutlaka sipariş numarasını yazmaları istenmektedir. Böylece ödeme geldikten sonra siparişin işleme koyulması çok daha hızlı olacaktır.
Kimi online alışveriş sitelerinde havale/EFT yapılmasından sonra havale bildirim formunun doldurulması istenebilmektedir. Gerekli olan adımların atılması ile beraber kısa bir süre içerisinde sipariş işleme koyulur. Bunların yanı sıra son dönemlerde birçok kişinin bu konudaki isteklerinden ötürü kapıda ödeme sistemi devreye sokuldu. Bu sistem ile beraber artık insanlar ürünleri satın aldıktan sonra ödemesini o anda yapmıyorlar, gelecek olan kargo görevlisine yapıyorlar. Bu sayede de herhangi bir sorunun oluşması da engellenmiş oluyor. İstediği ürünleri uygun fiyatlara internet üzerinden ulaşan ve bunları satın almak isteyen insanlar, her bir ayrıntıya dikkat etmeleri sonrasında internette online güvenli alışveriş yaparak istedikleri her şeyi tek bir tıkla satın almış oluyorlar.

Yükleniyor...